Intuice v podnikání. Dáte na ni?

Když jsem začátkem roku hledala grafičku pro svou knížku, ozvalo se mi hodně zkušených profesionálek. A také slečna, která byla pár měsíců po škole. Zaujala mě nejvíc. Upřímností, se kterou psala, že sice má zkušeností méně, ale podobné projekty jí moc baví. A hlavně proto, že jsem měla hned po prvních e-mailech pocit, že si my dvě lidsky sedneme.

Než jsem se ale rozhodla, bojovala jsem s pochybnostmi. Věděla jsem, že si nemůžu dovolit později grafičku měnit. Ona měla s tvorbou podobné knížky zkušeností málo. Já žádné. Navíc jsem člověk, který má minimální grafické cítění, a spolupráce se mnou po téhle stránce není úplně snadná 🙂

Měly jsme toho ale hodně společného a to její nadšení pro projekt bylo úžasné. Poslechla jsem svou intuici, a když mi poslala první návrhy, věděla jsem, že to rozhodnutí bylo správné. Půlroční spolupráce proběhla výborně a věřím, že na další knížce budeme pracovat zase spolu.

Dát na intuici se mi vyplácí hodně často, jak v osobním životě, tak v tom profesním. Několikrát jsem si rozmyslela spolupráci, která vypadala lákavě, ale něco mi, byť i maličko, nesedělo. Později se ukázalo, že klient nebyl úplně solidní.

Dokážete se v profesním životě rozhodovat na základě intuice nebo vítězí rozum?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error

Líbí se vám můj web? Šiřte ho dál :)