Jak jsem se stala virtuální asistentkou

Má cesta k virtuální asistenci nebyla plánovaná. Po studiích jsem pracovala na asistentských pozicích v korporátech. Kolem roku 2010 jsem přičichla ke copywritingu a začala psát. Nejprve při zaměstnání, ale zakázek přibývalo a touha jít tímto směrem mě v roce 2013 dovedla do malé obsahové agentury. Kombinovala jsem práci pro své klienty a pro agenturu. Učila se od povolanějších, tvořila texty, vedla redakci online magazínů, seznamovala se s marketingem. A v nejlepším odešla na mateřskou.

Můj muž je drobný živnostník a „papírování“ nikdy nebylo jeho silnou stránkou. Jak přibývalo zakázek, přibývalo také večerů a nocí, které trávil u PC nad administrativou, vyřizováním e-mailů, nad organizací práce.

Vadilo mi to. Chtěla jsem, aby měl energii na rodinu a navrhla mu, že část práce převezmu (i proto, že jsem potřebovala zaměstnat hlavu něčím jiným, než péčí o dítka). Dlouho trvalo, než zvládl proces delegování :), nakonec jsme se sladili a já pracovala pár hodin týdně, podle potřeby – jako jakákoli jiná asistentka. Jen jsem byla doma, on na cestách.

Jak rostly děti, rostla i moje chuť vrátit se k psaní. Pomaličku jsem tvořila vlastní projekt, studovala online marketing, správu sociálních sítí, vydala knížku a učila se ji prodávat a našla si pár klientů. A stále pracovala pro muže – většinu času z naší chaty v přírodě, zatímco on byl ve městě u zákazníků.

Práce na dálku a možnost přizpůsobit si čas, kdy se jí věnuji, pro mě bylo to pravé. Zároveň jsem zjistila, že mě velmi baví kombinace tvůrčích činností (copy, správa sítí) a těch, které na mou kreativitu nekladou tak vysoké nároky (běžná administrativa, správa e-mailů, správa e-shopu, organizace kalendáře, rešerše apod).

Řešila jsem, jak tyto služby nabízet, jak je vlastně shrnout. A objevila Darju Janíčkovou a virtuální asistenci. Zjistila jsem, že virtuální asistentku vlastně už dávno dělám, jen jsem pro to neměla název.

Rodičovská je u konce. Stojím jen krůček od toho vykročit na volnou nohu. Mám zkušenosti v oboru, méně zkušeností s vlastním byznysem. Moc mě baví pomáhat podnikatelům, uvolňovat jim ruce od činností, které jim brání v rozvoji firmy. Vím, že díky mé asistenci mají víc času na rodinu, koníčky, stejně jako tomu před lety bylo u nás. Pokud i vám by se hodila pravá ruka, byť na pár hodin měsíčně, ozvěte se.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error

Líbí se vám můj web? Šiřte ho dál :)